Piękna Szwajcaria Kaszubska

 

Dość egzotyczna nazwa dla części pojezierza kaszubskiego jaką jest szwajcaria kaszubska pojawiła się w literaturze już bardzo dawno temu, bo prawie sto lat temu. Teren o którym tu mowa rozciąga się na środkowych Kaszubach w okolicy Kartuz, Chmielna i Stężycy.

Nazwa tanie jest przypadkowa, gdyż obszar ten charakteryzuje się dużym pofałdowaniem terenu, malowniczymi dolinkami oraz duża ilością jezior i rzek. Najbardziej przygotowana pod turystów część kaszub to właśnie szwajcaria kaszubska. Noclegi są tam pożądane i rezerwowane w czasie letnim na okres urlopów. Bliskie położenie w stosunku do Trójmiasta jest również bardzo atrakcyjne. Zachęca to wiele osób choćby na krótki dwudniowy wypoczynek.

Szwajcaria kaszubska noclegi oferuje w tradycyjnych hotelach i pensjonatach o różnym standardzie komfortu. Mamy także do wyboru coraz bardziej popularne gospodarstwa agroturystyczne, które zapewniają odmienny rodzaj wypoczynku niż zwyczajne popularne rozwiązania w miejscowościach turystycznych. Agroturystyka jaką proponuje szwajcaria kaszubska, noclegi i sposoby spędzania wolnego czasu to ciekawa alternatywa, kiedy nasze wczasy co roku przebiegają bardzo podobnie.

Więcej o Kaszubach dowiemy się tutaj.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Wycieczki last minute: do Grecji, Chorwacji, linie lotnicze, przewodniki